Koronawirus – Jaka jest prawda?

Covid-19

Zacznijmy od tego, że w bardzo dużym uproszczeniu wirus oznaczony jako „SARS-CoV-2” wchodzi w skład grupy koronawirusów, zaś „COVID-19” to choroba układu oddechowego.

Co do zasady są wśród nas zwolennicy jednej z dwóch hipotez dotyczących istnienia SARS–CoV-2 (dalej: Koronawirusa).

Jedni twierdzą, że Koronawirus istnieje, zaś inni wręcz przeciwnie. Kto ma rację?

Hipoteza nr 1 – Koronawirusa nie ma, ale jest spisek.

Ci z nas, którzy uważają, że Koronawirus nie istnieje, sądzą, iż jest to spisek i manipulacja dużej oraz wpływowej grupy ludzi mający na celu odwrócenie uwagi od ich działań. Być może działania te nie przeszłyby bez echa, gdyby oczy społeczeństwa nie zostały zwrócone w innym kierunku.

Pytanie, w jaki sposób zwrócić uwagę całej ludzkości w jednym kierunku na dłuższy czas? Ludzi o różnym poziomie wykształcenia, zainteresowaniach, sytuacji życiowej, kulturze, światopoglądzie i potrzebach.

Odpowiedź wydaje się dość oczywista, ale czy jest prawdziwa? Najprościej jest wprowadzić dużą dawkę strachu, niepewności, obawy przed utratą zdrowia własnego i naszych najbliższych. Stałe podsycanie tych emocji sprawia, że ludzie czują się bezradni, permanentnie zestresowani i nie mają siły, ani ochoty zajmować się sprawami, którymi w innej sytuacji byliby żywo zainteresowani. W przeciwnym razie mogliby pokrzyżować komuś szyki. Może właśnie dlatego warto byłoby się zastanowić, co – może właśnie w tej chwili – umyka naszej uwadze?

Ktoś może powiedzieć – przecież mamy dostęp do tylu informacji o ludziach, którzy zachorowali, opowiadają o tym co przeżywają, jak się czują – to musi być prawda. Sceptyk natomiast mógłby odpowiedzieć – w dzisiejszych czasach można kupić wszystko. Rozmawiamy przecież z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi, ale rzadko kto z naszego otoczenia zna osobiście kogoś, kto zachorował. Czasem rozmawiamy z lekarzami, ordynatorami, którzy przedstawiają inną rzeczywistość, niż ta kreowana w mediach. Dlaczego tak jest? Dlaczego Ci, co są uprawnieni do podejmowania decyzji wpływających na całe społeczeństwo, podejmują je w sposób mocno przez nie niezrozumiały, niejednokrotnie samemu sobie przecząc? Może wiedzą o czymś, o czym nie wie społeczeństwo? Jaki jest ich prawdziwy cel?

Hipoteza nr 2 – Koronawirus istnieje, ale czy to przypadek?

Większość z nas spotkała się już z informacją, że pojawienie się Koronawirusa nie jest dziełem przypadku. Niektórzy sądzą, że został stworzony w laboratorium w ściśle określonym celu. Inni twierdzą, że był to przypadek z udziałem zarażonych zwierząt.

Jeżeli mielibyśmy uznać, że Koronawirus został stworzony w konkretnym celu, to należałoby się zastanowić nad tym z jakiego powodu, tak się stało? Czy jest to efekt nikczemnych działań w celu wzbogacenia się? Czy może jednak próba uratowania części ludzkości przed totalną zagładą związaną z eksploatacją naszej planety?